|

Wasze hity

  1. Sound of freedom. Dźwi...
  2. Raport Pileckiego
  3. Oppenheimer
  4. O psie, który jeździł ...
  5. Zielona granica

Niebo nad Saharą

Le Dernier vol
Reżyseria: Karim Dridi

Repertuar filmu "Niebo nad Saharą" w Jaworznie

Brak repertuaru dla filmu "Niebo nad Saharą" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Niebo nad Saharą
Tytuł oryginalny: Le Dernier vol
Produkcja: Francja , 2009
Premiera: 8 lipca 2011
Dystrybutor filmu: Kino Świat

Reżyseria: Karim Dridi
Obsada: Guillaume Canet, Marion Cotillard, Michaël Vander-Meiren

Oparta na bestsellerowej powieści Sylvaina Estibala europejska superprodukcja przygodowa z dwiema największymi gwiazdami kina znad Sekwany: znakomitą, nagrodzoną Oscarem, Złotym Globem, BAFTĄ i dwoma Cezarami niezapomnianą odtwórczynią roli Edith Piaf Marion Cotillard i uznawanym za najprzystojniejszego francuskiego aktora i niezwykle ualentowanego reżysera (gromadzące ponad 8 milionów francuskich widzów „Nie mów nikomu”, „Les Petits Mouchoirs”) Guilliaumem Canet.

Francuska Sahara, rok 1933. Gdy samolot słynnego pilota Billa Lancastera ginie w trakcie lotu z Londynu do Kapsztadu, jego partnerka – nieustraszona łowczyni przygód Marie Valli?res de Beaumont (Marion Cotillard) – wyrusza na poszukiwanie ukochanego. Zmuszona do lądowania na terytorium Algierii, pilotka bezskutecznie zwraca się o pomoc do dowódców wojsk francuskich, zmagających się z buntem miejscowych plemion Tuaregów. Jedynym sprzymierzeńcem podróżniczki okazuje się skłócony ze zwierzchnikami pułkownik Antoine Chauvet (Guillaume Canet). Nie mogąc odwieść Marie od niebezpiecznej podróży w samo serce malowniczej, acz morderczej pustyni, Antoine zabiera ją w kolejną, ryzykowną misję na terenie wroga. Wyprawa będzie ostatnią szansą na odkrycie zaskakującej prawdy o losie Lancastera, ale także początkiem wielkiego uczucia, które połączy dwie niepokorne dusze w bezkresnych piaskach Sahary.Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1038 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Niebo nad Saharą

Wasze opinie

Baby 15. sierpnia 2011, 22:33

Słabo... ładne zdjęcia Sahary to wszystko, co znajduję na + w tym filmidle. Spodziewałam się więcej po filmie z M.Cotillard w roli głównej. Mną niestety nic nie wstrząsnęło.

bk 1. sierpnia 2011, 0:03

tak wspaniały film...cała prawda o Saharze. A historia odkrywa wiele wątków życia Antoine de Saint-Exupery

widz 30. lipca 2011, 21:48

wspaniały film, pozostający długo w pamięci. Oszczędny w środkach aktorskich, tym bardziej wstrząsający. Pięknie sfilmowany, zdjęcia Sahary, zwierząt - zapierające dech. Cudowna, dyskretnie towarzysząca bohaterom i przyrodzie, muzyka. Ale tylko jedno pif,paf......

absinth3 18. lipca 2011, 13:48

Totalna katastrofa, muzyka niezła. Aktorstwo na poziomie wczesnego liceum

leser 9. lipca 2011, 17:31

może zbyt dużo oczekiwałem, czegoś w stylu "indochin" "pożegnania z afryką". niestety film był po prostu nudny, ani porywajcych widoków pustyni jak w "pod osłoną nieba", ani nie przekonali mnie główni bohaterowie do swych przeżyć. zabrakło głębi.

Dodaj nowy komentarz Niebo nad Saharą

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Repertuar Kin

Premiery

22 września
15 września
13 września
8 września

Zapowiedzi

29 września
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin